top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraLK

Zmiana Tapicerki czyli ABC Tapicera

Wszyscy spędzamy teraz duuużo czasu w domu. Pojawiają się w głowie nowe pomysły. Czy chciałbyś coś odświeżyć? Być może zmiana tapicerki w ulubionym meblu pozwoli nadać nowy styl twojemu wnętrzu. Nowe obicie może być idealnym pomysłem.


Warto odnowić meble, które kochamy, które są z nami od lat lub poszukać używanego fotela (np. na OLX lub Allegro), który stylem będzie pasował do naszego wnętrza, a tylko obicie jest problemem.


W naszym showroomie posiadamy przepiękne tkaniny obiciowe, które mamy dostępne w naszej pracowni od ręki... Wtedy zmiana obicia to tylko kwestia paru dni.1. Nie ograniczajmy się tym co było.

Wielokrotnie odnawiamy meble i powracamy do ich oryginalnego wyglądu. Ale czasem warto nadać im nowe życie i użyć nowych ciekawych tkanin. W naszym Showoroomie mamy ich całkiem sporo i chętnie doradzimy która tkanina będzie pasować najlepiej. W końcu na tym się znamy. A zadowolenie naszych klientów jest naszym paliwem. Przy okazji podpowiemy co jeszcze można zrobić aby mebel wyglądał ciekawie - czasem wystarczy dodać sznur dekoracyjny, parę wciągów lub gwoździ dekoracyjnych. Wspólnie stworzymy nowy mebel z duszą.


2. Zmiana tapicerki to coś więcej niż nowa tkanina.

Zmiana tapicerki krzeseł
tapicerka krzeseł

Przetapicerowanie mebla to nie tylko zmiana tkaniny. Po usunięciu starej tkaniny, dokonujemy inspekcji wypełnienia. Gąbki, pasy oraz elementy mocowania są dokładnie sprawdzane - uszkodzone elementy ramy zostają poddane naprawie a nowe elementy ponownie zamontowane. Zazwyczaj montujemy nowe pasy, nowe pianki wypełniające, które dają poczucie że siedzimy na całkowicie nowym meblu. Wszystkie uszkodzenia ramy drewnianej staramy się w miarę możliwości usunąć oraz nadać nowy kolor lub lakier.


3. Koszt nowej tapicerki podobny do nowego mebla.

Prace tapicerskie są przewidziane dla mebli, które zostały stworzone na lata. Jeśli fotel czy sofa posiada dobrą ramę lub jest zabytkowe z unikalnym charakterem - to przetapicerowanie pozwoli odzyskać blask staremu meblowi. A jego wartość sentymentalna pozostanie na najwyższym poziomie na kolejne lata.4. Warto pomyśleć o tkaninach plamoodpornych

Jeśli macie w domu dzieci albo zwierzęta, to pewnie często zastanawiacie się jak zachować czystość nowych mebli. Jedną z odpowiedzi może być przetapicerowanie mebla tkaniną plamoodporną. Odporne na kredki, zabrudzenia z kawy, wina czy jedzenia - pozwalają cieszyć się pięknymi tkaninami bez stresu że coś za chwilę będzie brudne. Posiadamy przepiękne tkaniny odporne na zabrudzenia - ciekawe tekstury, wzory i kolory.


5. Czego wymagać od tapicera?

Prawdziwy tapicer to rzemieślnik. Każdy mebel traktuje tak jak by robił coś dla siebie. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy na co zwrócić uwagę przy wymianie tkaniny. Nasza usługa tapicerska pozwala na bezstresowe załatwienie sprawy. Spotkamy się w celu wyboru tkaniny. Odbierzemy meble i bezpiecznie przewieziemy je do naszej pracowni. A Państwo możecie już tylko czekać aż dowieziemy wasz ukochany mebel z powrotem w całkowicie nowej odsłonie.

34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page